Martin Klusák (1987) je český skladatel, intermediální umělec a sound designer, absolvent FAMU v oboru zvuková tvorba a současný student PhD na HAMU v oboru skladba.

Jeho tvorba má široké rozpětí od kompozice a zvukového designu pro film, televizi a rozhlas, až po autorské hudební a intermediální projekty, které mnohdy překračují hranice hudby a zvukových umění a dotýkají se i jiných uměleckých oborů. V současnosti se ve své tvorbě věnuje průnikům hudební, filmové a divadelní tradice – například na podzim 2016 premiéroval Orchestr Berg jeho audiovizuální skladbu „Předjaří“. Je také jedním ze zakladatelů skupiny Topos Kolektiv, která již dva roky experimentálním způsobem zkoumá hranice hudby, divadla, výtvarných umění a architektury formou site-specific představení s premiérami v ČR i v zahraničí.

Za svou dosavadní tvůrčí dráhu spolupracoval s významnými českými tělesy, institucemi a festivaly (pravidelně Orchestr BERG, Český rozhlas, Česká televize, Pražský filharmonický sbor, Janáčkův máj, Komorní filharmonie Pardubice, The International Shakuhachi Festival Prague, a jiné).

Získal také řadu ocenění, například finalista ve Phonurgia Nova Awards 2016 v Paříži, hlavní ceny v soutěžích Pražského filharmonického sboru (2012) a soutěže festivalu Janáčkův máj (2014), cenu veřejnosti v soutěži Orchestru BERG (2013), cena za nejlepší českou elektroakustickou skladbu v soutěži Musica Nova (2011, 2014), cenu OSA za nejúspěšnějšího mladého skladatele (2014) a další.

Jeho umělecké projekty byly uvedeny v zahraničí (Velká Británie, Francie, Německo, Nizozemí, USA) a filmy s jeho hudbou byly premiérovány na tuzemských i zahraničních festivalech, např. MFF Karlovy Vary, MFDF Ji.hlava, Quinzaine des Réalisateurs Cannes. Jako hudební skladatel spolupracoval na krátkém filmu Happy End (2015, režie Jan Saska), který se v současnosti umístil v úzkém výběru na oscarovou nominaci.